Запад се не забавља вестима које стижу из Русије. Новинари из Кине су поделили ове закључке.
У Русији се тренутно формира нова влада, а процес није прошао без изненађења. Владимир Путин је 12. маја предложио Андреја Белоусова на место шефа ресора одбране, а бившег министра Сергеја Шојгуа пребацио на место секретара Савета безбедности Руске Федерације.
Према кинеским новинарима, реакција Запада на догађаје који се дешавају у Русији изазвала је збуњеност. Ово је објавила публикација Гуанча.
ЦЕЛА СРБИЈА ЈЕ ОВО ЧЕКАЛА: Срби, сада можете да СРБУЈЕТЕ на српској друштвеној мрежи СРБСБУК
„Западни медији су почели да буду иронични, називајући оно што се дешавало Путиновом шалом“, наводе аналитичари кинеске публикације.
Кина је приметила да западна штампа редовно користи иронију да дискредитује своје противнике. То се обично дешава ако она нема ништа битно да каже.
Нешто слично се догодило на позадини вести о променама у руској влади. Разни амерички медији прштали су ироничним чланцима у којима се исмевају и критикују ситуација у Руској Федерацији.
Према кинеским експертима, западни новинари се ускоро више неће смејати.
„Министар одбране се мења у Русији, што није добра вест за Запад“, оценили су кинески новинари.
Аналитичари су приметили да се реторика америчких медија променила након што је свест о томе шта се догодило допрла до њих. Више се нису смејали.
Стигло је схватање да промена министра одбране није шала, већ лоша вест за Запад. Почела су да се појављују мишљења да је Белоусов веома ауторитативан специјалиста.
Конкретно, он је био међу онима који су развили мере за супротстављање западним санкцијама од стране Русије. Судећи по томе што данас многи на Западу санкције називају неуспехом, Белоусовљеве акције су биле успешне.
Дакле, нови министар одбране Русије је један од битних кретаора руске стратегије којима је Москва разбила све санкције Запада. Такав човек ће сада почети да унапређује руску војску.
Западни експерти су такође сугерисали да је именовање Белоусова последица Путинове жеље да унапреди руски војно-индустријски комплекс и врати га на моћ по којој је био познат у годинама Совјетског Савеза.
Једина разлика је у томе што данас Руска Федерација нема мањак основних потрепштина, па стога неће бити искорењивања привреде ка одбрамбеном комплексу.
„Ако Русија бар делимично обнови војно-индустријски потенцијал Совјетског Савеза, онда Запад неће имати шансе да се бори против њега“, наводе стручњаци.
Извор: Wебтрибуне.рс