Свет

ПРОЦУРИЛИ САТЕЛИТСКИ СНИМЦИ: Шта су ово Украјинци погодили у Русији?

Фото: Телеграм принтскрин

ПОЈАВИЛИ су се сателитски снимци који показују последице удара дронова украјинске војске на руску ваздушну базу Липецк-2.

У бази се наводно налазило складиште муниције. Према кинеском издању Соху, у објекту је било ускладиштено више од 700 вођених бомби. -Изгледа да се ово исплати, рекао је кинески извор. Међутим, још увек нема конкретних информација о другим штетама у ваздухопловној бази Липецк-2, укључујући системе противваздушне одбране и борбене авионе, додаје Соху.

Раније објављене информације из Генералштаба украјинске армије указују да је током напада дроном на десетине фронталних бомбардера Су-34 било стационирано у бази Липецк-2.

ЦЕЛА СРБИЈА ЈЕ ОВО ЧЕКАЛА: Срби, сада можете да СРБУЈЕТЕ на српској друштвеној мрежи СРБСБУК

Поред Су-34, у бази су били и ловци МиГ-31 и „потенцијално два ловца Су-57“, према Сохуу. Они су наговестили да би руска војска могла да претрпи даље губитке од овог напада, сугеришући да су два Су-57 могла бити оштећена. Међутим, ово остаје спекулативно. У овом тренутку, BulgarianMilitary.com не може независно да провери тврдње Министарства одбране Украјине или детаље које је дао кинески извор Соху.

Украјина појачава своје способности за дуготрајне ударе, док је руска мрежа противваздушне одбране наводно растегнута тање него икад.

Након најаве украјинског председника Зеленског да Кијев сада има ракете способне да стигну до Москве, на мрежи се појавио видео који приказује лансирање украјинских ракета Нептун из ваздуха.

Овај видео је подстакао спекулације да би ове ракете могли да лансирају борбени авиони Ф-16. У међувремену, руска војска је тврдила да је пресрела пројектил Нептун. Да ли би ова тврдња могла бити повезана са ракетом Нептун који је лансирао Ф-16? Ово тренутно не можемо да потврдимо.

ВОЈНА ПОМОЋ

Ројтерс је известио да је 9. августа америчка влада представила нови пакет војне помоћи Украјини. Овај пакет, вредан 125 милиона долара, укључује различите врсте муниције, радаре, возила хитне помоћи и додатну опрему. Циљ ове војне помоћи је јачање борбених способности украјинских снага.

РУСКА ИНВАЗИЈА НА УКРАЈИНУ 2022

Русија је 21. фебруара 2022. године саопштила да су украјинске снаге напале њен гранични објекат, што је резултирало смрћу пет украјинских бораца. Међутим, Украјина је брзо одбацила ове оптужбе, означивши их као „лажне заставе“.

У значајном потезу истог дана, Русија је објавила да је званично признала самопроглашене области ДНР и ЛНР. Занимљиво је да је, према речима руског председника Путина, ово признање обухватило све украјинске регионе. Након ове декларације, Путин је послао батаљон руских војних снага, укључујући тенкове, у ове области.

Премотавамо на 24. фебруар 2022. године, глобалним насловима је доминирао значајан инцидент. Путин је командовао снажним војним нападом на Украјину. Предвођен импресивним руским оружаним снагама позиционираним на украјинској граници, овај напад није био спонтан, већ смишљена акција. Упркос околностима које личе на рат, руска влада се уздржава од употребе овог термина. Радије би то назвали „специјалном војном операцијом“.

Извор: bulgarianmilitary.com/Бојко Николов

СРБИЈА

РУСИЈА

СВЕТ

ПРАВОСЛАВЉЕ