Према најновијим информацијама које су процуриле, високи руски званичници планирали су да сруше свемирску ракету пуну експлозива на украјинску престоницу Кијев.
Наиме, процурили су телефонски позиви у којима су учествовали бивши шеф руске свемирске агенције Дмитриј Рогозин и садашњи шеф руског свемирског ракетног центра Прогрес Дмитриј Баранов откривају наводну заверу, пише Дејли мејл.
Шему је Путину раније ове године представио његов блиски помоћник Антон Ваино, шеф администрације руског председника. Није познато какву је одлуку – ако је уопште – донео Путин.
Међутим, Рогозин – кога је Путин отпустио прошле године са места шефа свемирске агенције – у септембру је дочекан поново именовањем за руског сенатора.
Геноцидна шема укључивала је ракету-носач типа сојуз за цивилну употребу и петљање са њом како не би стигла у орбиту, већ се срушила на украјински град, вероватно главни град Кијев.
План указује на лансирање мегабомбе од девет тона са космодрома Плесецк у близини Архангелска, према снимљеним позивима које је открио немачки лист Билд.
Баранов, шеф руског свемирског ракетног центра Прогрес, рекао је Рогозину да се ракетом од 164 стопе може управљати „у било ком правцу, једноставно у било ком правцу који желимо“ ротацијом током периода од осам секунди до 22 секунде након лансирања.
Баранов је човек задужен за израду ракета-носача за мисије са посадом и без посаде за Међународну свемирску станицу.
Рогозину је на снимку указао на кључни проблем.
„То је суперсонични поновни улазак у атмосферу, а постојеће тешке ваздушне бомбе ФАБ-500 не раде, почињу да се прегревају. ТНТ се уништава у њима, па перформансе критично опадају.
„Ни наше вођене бомбе нису дизајниране за ово и немају заштиту од прегревања.“
Другим речима, ова џиновска бомба би могла да експлодира када би поново ушла у атмосферу након лансирања, изазивајући неописиву пустош.
Рогозин затим консултује Јурија Соломонова, генералног конструктора ракетних система на копну у Московском државном институту за термотехнику, и бившег шефа развоја балистичке ракете топол-М.
Завереници су се такође плашили да би делови ракетне бомбе могли пасти на руску територију, али су решени да превазиђу све проблеме.
Према снимцима који су процурили, нестрпљиви Рогозин је питао: „Колико су велика подручја пада? Где имамо ризике?’
Рогозин у говорној пошти пита: ‘Колико ће отприлике требати да се припреми све ово с***?’
Баранов му каже: ‘Можда ће потрајати шест месеци, али то је нека горња граница.’
Соломонов је потом пронашао решење за топлотни проблем планиране украјинске ракете.
Баронов је уверавао да ће шема функционисати.
Лансирање и лет ка било којој мети уопште нису проблем, рекао је он.
„Требало би да дође до неке мале модернизације… тако да не морамо да идемо у орбиту, већ да следимо јасну путању.
„Друго питање би било да се сортира подручје неких остатака. Неће бити проблема са трећом фазом [дебрис], јер ће слетети где год би остали [ударили].“
„Кључно питање је осигурати да стигне до земље и да не изгори пре тога, пошто би брзина била 6 километара [3,72 миље] у секунди.“
Извор: Б92