На основу статистике коју је урадио официр Дејвид Килкулен, који је био саветник америчког генерала Дејвида Петреуса и бишег шефа ЦИА, испада да је Србија (СР Југославија) за НАТО далеко опаснија од терориста Ал Каиде, Исила, Ал Нусре и свих терористичких организација заједно, као и других, по њима „неподобних“ режима, а како кажу, због „демократије и владавине права“
– Ваздушна кампања је сувише ограничена. Кампања против Исиса је једна ствар, а уништавање његове способности да функционише као држава је сасвим друга. Ради поређења, током интервенције 78 дана на Косову 1999. године, НАТО је имао 19,484 ваздушна налета, у просеку 250 дневно.
Током ваздушне кампање у Либији 2011. године било је 9.700 удара за 215 дана, односно 45 по дану. У Авганистану је било 6.500 налета, односно отприлике 83 налета дневно. За разлику од тога, у девет месеци ваздушне кампање САД су имале 2.796 налета, нешто више од 10 дневно у Ираку и Сирији заједно – наводи Килкулен у свом извештају.
Како Килкулен наводи, ратна стратегија је да се неутралише ИСИС у Ираку, а како би се створио „мир“, а у Сирији да се заустави рат сукобљених страна, док је за разлику од њих, агресија на СР Југославију била та, да се створи довољно штете Војсци СР Југославије како би била присиљена на прекид ватре.
Стога „партнерима“ из НАТО-а, како их данас називају, било је потребно 19,484 ваздушна налета како би „присилили“ Војску СР Југославије на „прекид ватре“, више него на Либију, Ирак, Сирију и Авганистан заједно!
Дејвид Килкулен је бивши аустралијски официр који је био саветник америчког генерала Дејвида Петреуса у 2007. и 2008. години, а када му је био и саветник за вођење рата у Ираку.
Од 2005. до 2006. године, био је главни стратег у Канцеларији координатора за противтерористичке акције у америчком Стејт департменту. Такође, био је саветник британске и аустралијске владе, као и саветник у НАТО.
Извор: Ало/srbijadanas.com